Diabetins – Opinie, Skutki uboczne, Cena, gdzie kupić (apteka czy sklep)

WWW.DIABETINS.PL

diabetins-x-Diabetins – Opinie, Skutki uboczne, Cena, gdzie kupić (apteka czy sklep)

Jeśli masz do czynienia z cukrzycą typu 2 z Diabetins , możesz być dobrze zaznajomiony z niepożądanymi efektami ubocznymi tego leku – mianowicie: rozstrój żołądka, biegunka, bóle mięśni i senność. Może to być ból figuratywny i dosłowny, ale możesz z zadowoleniem przyjąć jeden efekt uboczny Diabetins z otwartymi ramionami, szczególnie jeśli miałeś problemy z utratą wagi.

Diabetins nie jest lekiem odchudzającym, ale naukowcy znaleźli związek między tym lekiem a utratą wagi. W długoterminowym badaniu opublikowanym w czasopiśmie “Diabetes Care”, które zostało przeprowadzone w ramach Programu Zapobiegania Cukrzycy, stwierdzono, że lek ten może służyć jako lek na nadwagę, choć potrzeba więcej badań.


Co to jest Diabetins i jak działa?

“[Diabetins] jest uważana za lek pierwszej linii w leczeniu cukrzycy typu 2 i działa głównie poprzez zmniejszenie ilości glukozy uwalnianej przez wątrobę” – mówi Minisha Sood, MD, dyplomowany endokrynolog z siedzibą w Nowym Jorku. “Pomaga również w lepszym działaniu hormonu zwanego insuliną, pomagając mięśniom w bardziej efektywnym wykorzystaniu glukozy. Kiedy insulina działa lepiej – a wrażliwość na nią wzrasta – poziom insuliny u danej osoby jest niższy niż w innym przypadku”.

Nie ma lekarstwa na cukrzycę typu 2, ale odpowiednie połączenie leków i zdrowego stylu życia może ustabilizować poziom cukru we krwi, co oczywiście jest celem końcowym każdego leczenia cukrzycy.

Ponieważ lek pomaga organizmowi w prawidłowym metabolizowaniu glukozy z rozpadu pożywienia i przywraca zdolność do reagowania na insulinę, nie tylko poczujesz się lepiej, ale możesz potencjalnie uniknąć powikłań związanych z wysokim poziomem cukru we krwi, takich jak choroby serca, uszkodzenia nerek, uszkodzenia nerwów (neuropatia cukrzycowa) i uszkodzenia oczu (retinopatia).

POWIĄZANE: Cukrzyca typu 2 Powikłania, których można uniknąć

Dlaczego Diabetins powoduje utratę wagi?

diabetins-x-Dlaczego Diabetins powoduje utratę wagi?

Związek pomiędzy Diabetins a masą ciała jest niejasny, ale kilka teorii dostarcza możliwych wyjaśnień dla wahań masy ciała. Zmniejszony głód jest jednym z udokumentowanych skutków ubocznych Diabetins, według Mayo Clinic.

Na przykład, Diabetins może wpływać na sygnały głodu. W jednym z niewielkich badań 12 kobietom z otyłością i cukrzycą typu 2, które nie przyjmowały insuliny, podano losowo dwie dawki Diabetins – 850 miligramów (mg) lub 1700 mg – lub placebo trzy razy dziennie przez trzy dni, przy czym każda z uczestniczek przechodziła przez badanie trzy razy, a więc każda z nich przyjmowała każdą dawkę i placebo. Każdego trzeciego dnia uczestnicy otrzymywali test na posiłek i oceniali swój poziom głodu przed jedzeniem. Badacze stwierdzili, że poziom głodu w grupie Diabetins był znacznie niższy, szczególnie po przyjęciu przez uczestników dawki 1700 mg w porównaniu z okresem, w którym przyjmowali oni mniejszą dawkę Diabetins lub placebo.

Jeśli zażyjesz Diabetins, może nie wyglądać to tak, jakbyś jadł mniej z tym lekiem. Jednak liczba kalorii, które obecnie spożywasz na śniadanie, obiad i kolację, może być mniejsza niż normalne spożycie żywności. Ta subtelna zmiana w apetycie może być odpowiedzialna za stopniowy spadek wagi.

Częste zaburzenia żołądka lub biegunka, które są kolejnym efektem ubocznym leku, mogą mieć również wpływ na spożycie pokarmu. “Chwilowe zaburzenia żołądkowo-jelitowe, zazwyczaj występujące na początku leczenia, od momentu przyjęcia Diabetins, mogą również odgrywać rolę w utracie wagi” – mówi Suzanne Magnotta, RD, CDCES, wiceprezes ds. usług klinicznych ds. osiągania lepszej kontroli w Conshohocken w Pensylwanii.

Według badań opublikowanych w kwietniowo-czerwcowym wydaniu “Journal of Research in Pharmacy Practice” z 2017 r., skutki uboczne dla przewodu pokarmowego są główną skargą tych, którzy otrzymują tabletki Diabetins w ich oryginalnym składzie. Najczęstszymi objawami są wymioty, biegunka i nudności, które dotykają około 2 do 63 procent osób stosujących ten lek. Dyskomfort może być tak silny, że możesz nie mieć ochoty jeść dużo, a następnie spożywać mniej kalorii. Formy Diabetins o przedłużonym uwalnianiu udokumentowały w badaniach mniej skutków ubocznych.

POWIĄZANE: Diabetins związana z mniejszym ryzykiem śmierci od COVID-19 u osób z cukrzycą typu 2

Czy długoterminowa utrata masy ciała jest możliwa na Diabetins?

Nawet jeśli Diabetins może pomóc Ci pozbyć się kilogramów, ilość, którą tracisz, może być znacznie mniejsza niż się spodziewasz. Średnio, utrata wagi po roku na leku wynosi tylko 6 funtów, zgodnie z badaniem Diabetes Care. WWW.DIABETINS.PL

Więc podczas gdy Diabetins jest często podawana osobom z wysokim poziomem insuliny, które mają trudności z utratą wagi, nie jest to cudowne rozwiązanie utraty wagi, mówi dr Sood. Innymi słowy, nie oczekuj dramatycznej zmiany wagi, jeśli przejadasz się i prowadzisz siedzące życie. Musisz postępować zgodnie z rozsądnym planem odchudzania ze zdrowym odżywianiem i aktywnością fizyczną, aby zobaczyć każdą znaczącą zmianę w wadze.

“Jeśli ktoś nie stosuje się do zdrowych nawyków, to przyjmowanie Diabetins nie spowoduje utraty wagi” – mówi. “Ważne jest, aby stosować zdrową dietę o niskiej zawartości cukrów i węglowodanów, jeśli masz skłonność do wysokiego poziomu insuliny, tak aby uzyskać maksymalne korzyści z przyjmowania leków”.

Należy pamiętać, że o ile liczba na skali może spaść podczas przyjmowania tego leku, to utrata wagi może być tymczasowa. Możesz odzyskać funty, gdy przestaniesz brać ten lek i twój apetyt wróci do normy, dlatego tak ważne jest trzymanie się zdrowego stylu życia.

Jeśli myślisz o przyjmowaniu Diabetins z lekem utrata masy ciała, poproś swojego lekarza o zalecenia. To połączenie może pomóc stracić i trzymać się z dala od dodatkowych kilogramów, chociaż jest niewiele do nie ma danych z badań klinicznych na poparcie tego twierdzenia, mówi Sood.

POWIĄZANE: Wskazówki, które pomogą Ci zachować motywację do ćwiczeń z cukrzycą typu 2

Czy ludzie bez cukrzycy mogą przyjmować Diabetins?

A jeśli nie masz cukrzycy typu 2? Czy nadal możesz przyjmować Diabetins w celu utraty wagi? To jest doskonałe pytanie, a krótka odpowiedź brzmi tak. Sood wyjaśnia, że Diabetins została użyta niezgodnie z przeznaczeniem lub poza przeznaczeniem, do kontroli wagi.

W rzeczywistości przegląd opublikowany w grudniu 2018 roku w European Journal of Clinical Pharmacology badający skuteczność Diabetins na utratę masy ciała u osób z nadwagą i otyłych bez cukrzycy stwierdził, że lek może znacząco obniżyć wskaźnik masy ciała zarówno u młodzieży jak i dorosłych. WWW.DIABETINS.PL

Ale ponieważ lek ten jest dostępny tylko na receptę i nie został zatwierdzony do utraty wagi przez Federalną Agencję Leków, lekarz prawdopodobnie najpierw zaleci niektóre z tych tradycyjnych strategii utraty wagi:

  • Unikaj słodkich napojów.
  • Pić wodę przed posiłkami, aby wypełnić swój żołądek, tak aby jeść mniej.
  • Ćwiczyć przez 30 minut przez większość dni tygodnia.
  • Przygotowuj całe posiłki, takie jak owoce, warzywa i zboża.
  • Ograniczaj spożycie przetworzonej żywności.
  • Jeść dietę wysokobiałkową, niskokaloryczną, niskotłuszczową.
  • Ćwiczyć kontrolę porcji.
  • Jeśli nie masz cukrzycy typu 2, lekarz może zgodzić się na ten lek, jeśli jesteś otyły i masz problemy z utratą wagi. Ale ponownie, Diabetins nie jest substytutem zdrowego odżywiania i regularnych ćwiczeń fizycznych, które są kluczem do zrównoważonego odchudzania. Te nawyki zachęcają również do utraty wagi, jeśli masz cukrzycę typu 2, ale nie możesz przyjmować Diabetins.

“Dla tych pacjentów z cukrzycą, którzy nie mogą przyjmować Diabetins, ze względu na przewlekłą chorobę nerek lub inne problemy, dieta i modyfikacje stylu życia nadal będą miały ogromne znaczenie, bez względu na to, czy są one przepisywane leki alternatywne, czy nie. Kontrola spożycia węglowodanów, zwiększenie aktywności fizycznej i radzenie sobie ze stresem jest podstawą poprawy kontroli glikemii” – mówi Magnotta.

“Postaraj się wstawać co około godzinę i chodzić po pokoju, podwórku lub bloku. Niewielkie ilości aktywności fizycznej w ciągu dnia sumują się, co powoduje spalanie większej ilości kalorii” – mówi Magnotta.

POWIĄZANE”: 11 Pakowane w folię witaminową superżywność dla osób z cukrzycą typu 2 WWW.DIABETINS.PL

diabetins-x-Diabetins i utraty wagi - cena - gdzie kupić

Diabetins i utraty wagi – cena – gdzie kupić

Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, Diabetins może powodować skromne zmniejszenie masy ciała, najprawdopodobniej z powodu skutków ubocznych, takich jak zmniejszony apetyt i rozstrój żołądka. Ale chociaż skuteczny dla utraty wagi, lek nie zastępuje tradycyjnych metod żywienia. Więc jeśli szukasz, aby stracić więcej i utrzymać wagę off dłużej, trzeba się aktywować i jeść dobrze. WWW.DIABETINS.PL