Elegancka Moda i Dress Code

Życzysz sobie dobrać styl biurowy do swojego miejsca pracy, ale wydaje Ci się, że to trochę ciężkie do wykonania, ponieważ po pierwsze spotykasz kłopot z podjęciem decyzji, które elementy będą odpowiednie dla Twojego stroju businnes casual, z drugiej strony nie masz dobrego wyczucia ani wiedzy związanego z takim stylem ubioru.

Najważniejsza jest marynarka, to najbardziej popularny element biurowego stroju, który fantastycznie pasuje do wszystkich outfitów i nadaje im elegancki i odpowiedni wygląd. Czy to granatowy, ecru, w prążki, marynarka w towarzystwie spodni w towarzystwie klasycznych szpilek z pewnością nada Twojemu wyglądowi swobodnego i wizytowego charakteru. Trzeba zafundować sobie także ołówkową sukienkę w dobrym gatunku. W stonowanym odcieniu i o dopasowanym fasonie świetnie spiszę się w pracy jak i w czasie wolnym. Jeśli w grę wchodzą kolory, postaw na kombinacje granatu i bieli oraz spokojne stylizacje monochromatyczne. Nigdy nie pomijaj akcesoriów, mają one potęgę, która całkowicie odmieni nasz wygląd. Na przykład broszka lub szalik podbijają stylizację i dodają jej oryginalnego akcentu. Zawsze tylko należy upewnić się, że akcesoria są w biznesowym stylu. Unikaj rzeczy śmiałych oraz zbyt świecących. Dress code jest czasami podchwytliwy i choć wszyscy słyszeliśmy o nim wcześniej i znamy zasady, definicja wciąż może powodować dezorientację i chaos u wielu osób. Na szczęście rzucimy trochę światła na ten typ stroju. Jeśli tylko możemy sobie pozwolić, to świetnym pomysłem stylizacji do pracy jest smart casual. Jeśli już uświadomiliście sobie czym jest „smart casual” i nadal szukacie pomysłu na stylowy ubiór, który by Wam się spodobał to mamy dla Ciebie kilka propozycji. Przedstawiamy Wam parę drobnych zasad smart casual dress code dla kobiet. Smart casual jest trochę niejasny. To styl, który domaga się przemyślanego, a zarazem super komfortowego ubioru. W związku z tym perfekcyjny wygląd potrzebuje równowagi. Kiedy ubieramy się w stylu smart casual, powinniśmy stawiać na elementy, które wyglądają elegancko, ale są również komfortowe. Z uwagi swoją kunsztowną, a jednocześnie super wygodną estetykę, elegancki outfit często mylony jest z businnes dress code’em. Mim iż wiele zestawów może należeć do obu kategorii, utrzymują się między nimi małe różnice. Na przykład, business casual w głównej mierze wymaga bardziej konserwatywnego stylu ubierania się, podczas gdy smart casual może być bardziej stylowy. Smart casual to najczęściej wybierany dress code i taki też jest między innymi wymagany na wiele imprez, w tym uroczyste spotkania lub podczas biznesowych spotkań. Całe szczęście, rodzaj okazji pomoże w dobraniu swojej stylizacji i tym samym skieruje na dobrą trasę. Planując swój look, pamiętaj o jego funkcji, o okazji i okoliczności odwiedź sklep Lavard.

Marką, która proponuje kolekcję w stylu smart casual i businnes casual jest Lavard. Tutaj zarówno mężczyźni jak i kobiety znajdą propozycje idealne na rodzinną kolację, do pracy czy na spotkanie z przyjaciółmi. Cała kolekcja jest niezwykle dopracowana. Zrobiona z najwyższej jakości tkanin i z niezwykłą dbałością o detale. Jest dowodem ogromnego kunsztu krawieckiego.