Jak oczyścić organizm?

Detox-

Coraz częściej słyszymy o programach detoksykacyjnych i detoksykacyjnych, przydatnych do usuwania szkodliwych toksyn z organizmu, które gromadzą się z nieskończonej ilości powodów i które wydają się tak trudne do wyeliminowania.

Właściwie, oprócz często skomplikowanych programów detoksykacyjnych, istnieje sposób na oczyszczenie organizmu w naturalny sposób z napoju, który powszechnie spożywamy z przyjemnością i o którym niewiele osób wie, jakie są prawdziwe i liczne korzyści… Herbata.

Zobaczmy więc, jak odtruwać nasz organizm tym korzystnym naparem w różnych jego właściwościach.

Detoksykacja za pomocą zielonej herbaty

W pewnym momencie, pewnie słyszałeś o tym magicznym eliksirze, który jest zieloną herbatą. Pełen przeciwutleniaczy, witamin i ogólnych korzyści, stał się towarzyszem dla wielu siłowni i uważnych zwolenników zdrowej diety.

Oto niektóre z cech zielonej herbaty:

 • Pomaga w spalaniu tłuszczu – właściwości antyoksydacyjne herbaty przyspieszają przemianę materii, co powoduje wzrost spalanej energii, nawet jeśli nie jesteś aktywny.
 • Poprawia odporność – przydatna na grypę i przeziębienia.
 • Zapewnia korzyści w walce z zapaleniem stawów i cukrzycą.
 • Rehydraty – wbrew powszechnym przekonaniom, zielona herbata może zapewnić głębokie nawilżenie całego organizmu.
 • Zapewnia korzyści neurologiczne – pomaga zapobiegać chorobom zwyrodnieniowym i neurologicznym, takim jak choroba Alzheimera.

Jest to tylko niewielka część korzyści płynących z ciągłego spożywania zielonej herbaty.

Japońska herbata Matcha

Wypicie jednej filiżanki herbaty Matcha jest równoznaczne z wypiciem 10 filiżanek zielonej herbaty!

Herbata Matcha jest niezwykle popularna w Japonii i staje się również bardzo znana na całym świecie ze swojej zdolności do pobudzania procesów detoksykacji.

Oto niektóre z głównych zalet herbaty Matcha:

 • Oferuje dużą ilość antyoksydantów zwanych katechinami, które pomagają przeciwdziałać działaniu niebezpiecznych wolnych rodników w organizmie.
 • Zapobiega chorobom serca poprzez obniżenie poziomu LDL lub złego cholesterolu.
 • Pomaga w spalaniu tłuszczu, zwiększając termogenezę z 8 do 10% do 35-43%.
 • Zawiera 5 razy więcej L-teaniny, bardzo użytecznego aminokwasu do aktywności neurologicznej, niż standardowa zielona herbata.

Program Detox

jakie-sa-zalozenia-zdrowej-diety -

Program detoksykacji ciała za pomocą herbaty ma być wykonany w 2 różnych momentach: rano orzeźwiającym działaniem i wieczorem jest oczyszczanie okrężnicy (jak zobaczymy w następnym rozdziale).

Orzeźwienie rano powinno skupić się na zastąpieniu witamin i elektrolitów utraconych z wieczornego oczyszczania jelita grubego, nie robiąc tego będzie hamować pełny potencjał całego programu detoksykacji z herbatą.

 • Orzeźwiająca herbata powinna zawierać mieszankę składników, które mają wysoki poziom przeciwutleniaczy, witamin i innych korzystnych substancji. Herbata Matcha jest na ogół kluczowym składnikiem porannej herbaty orzeźwiającej, być może z dodatkiem innych składników, takich jak jagoda Acai, żeń-szeń, jęczmień i spirulina. Smak może nie być zbyt dobry, więc jeśli trzeba dodać coś, co zmieni smak tego napoju, wskazane byłoby dodanie: stewii (naturalny środek słodzący), miodu, morwy, imbiru w proszku lub soku z cytryny.
 • Czyszczenie okrężnicy może wydawać się dość przerażającą praktyką, ale dla detoksykacji całego ciała za pomocą herbaty, ten krok jest niezbędny, aby pozbyć się codziennego gromadzenia się toksyn, metali i odpadów. Podobnie jak w przypadku porannego napoju orzeźwiającego, napój oczyszczający jelita grube powinien mieć kluczowy składnik: liście Senny, które zapewnią efekt przeczyszczający.
 • Stworzenie wyważonej mieszanki jest również niezbędne do zwiększenia skuteczności tej herbaty, dlatego zaleca się dodanie niektórych z tych składników do liści senny: suszonej skórki pomarańczy, rośliny mniszka lekarskiego, liści pokrzywy, trawy cytrynowej i korzenia lukrecji. Składniki te nie tylko pomagają każdemu dodać herbacie smaku, ale również zwiększają jej działanie i korzyści w oczyszczaniu jelita grubego.

Dzienne zapotrzebowania

Teraz, gdy znasz już zalety i moc herbaty do detoksykacji, musisz wiedzieć, jak ją stosować i jak najlepiej dostosować ją do swojego codziennego stylu życia. Przekonasz się, że to naprawdę nie jest takie trudne!

 • Rano: Jak tylko się obudzisz, zagotuj wodę, dodaj plasterki cytryny i imbiru oraz napój. Pomoże to obudzić twoje organy i rozpocząć metabolizm. Poczekaj 20 minut i przygotuj swoją poranną orzeźwiającą herbatę, która dostarczy Ci niezbędnych antyoksydantów, witamin i energii na resztę dnia.
 • W ciągu dnia: Wypij więcej filiżanek zielonej herbaty w ciągu dnia, zarówno zielona jak i biała herbata są w porządku, chociaż ta pierwsza jest lepsza z powyższych powodów.
 • Wieczorem: przygotuj swoją ulubioną mieszankę oczyszczającą jelita grubego, jak wyjaśniono powyżej i wypij jej filiżankę przed snem.

Postępuj zgodnie z tą procedurą przez 7, 14 lub 28 dni, a wkrótce odkryjesz korzyści.

Pamiętaj, że podobnie jak w przypadku każdego innego programu detoksykacyjnego, niezbędna jest zmiana diety poprzez wyeliminowanie śmieci i tych powszechnie znanych jako niezdrowe. Te same rezultaty można osiągnąć za pomocą Germitox.

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Detoxic
Detoxyn