Powiększanie biustu – czy warto wszczepić implanty piersi?

Operacje plastyczne biustu

Duże i jędrne piersi – która posiadaczka małego biustu o nich nie marzy? Operacja plastyczna biustu to zabieg pożądany przez wiele kobiet na całym świecie. Jednocześnie pragną one, by piersi prezentowały się naturalnie. Na szczęście powiększanie biustu implantami i naturalność nie wykluczają się! Najważniejsze o czym trzeba pamiętać, aby uniknąć efektu sztuczności, to: wybór dobrej kliniki medycyny estetycznej oraz właściwe dobranie wielkości i kształtu implantów.

Operacje plastyczne biustu

Zdecydowanie najpopularniejszym zabiegiem wykonywanym na biuście jest jego powiększanie za pomocą implantów. Warto jednak wiedzieć, że to nie koniec możliwości chirurgii plastycznej w zakresie plastyki biustu. Operacje plastyczne piersi polegają również na jego podniesieniu (lifting biustu) lub pomniejszeniu. Wiele kobiet cierpi z powodu zbyt dużego biustu, co stanowi nie tyle defekt estetyczny, lecz także zdrowotny – jest obciążeniem dla kręgosłupa. W poniższym artykule chcemy jednak skupić się na problemie zbyt małych lub wiotkich piersi oraz przybliżyć zabiegi chirurgii plastycznej, które pomagają w niwelowaniu tych niedoskonałości.

Na czym polega wszczepianie implantów piersiowych?

Powiększanie biustu implantami piersiowymi jest znane od dawna, a nowoczesne metody pozwalają na uzyskanie w bezpieczny sposób jędrnych, przyjemnych w dotyku i naturalnie wyglądających piersi. O wyborze rodzaju i kształtu implantów decyduje głównie lekarz, na podstawie budowy anatomicznej i oczekiwań pacjentki. W trosce o zdrowie i naturalny wygląd, chirurg wybiera implanty, które przyniosą estetyczny efekt końcowy i nie będą obciążeniem dla organizmu kobiety – wyjaśniają specjaliści chirurgii plastycznej z warszawskiej Kliniki Miracki

Implanty piersiowe dzieli się ze względu na:

  • rodzaj zastosowanego wypełnienia – silikonowe lub wypełnione solą fizjologiczną,
  • teksturę – gładkie lub porowate,
  • kształt – okrągłe lub anatomiczne.

Powiększanie piersi wykonuje się przy zastosowaniu znieczulenia ogólnego. Wszczepienie implantów jest możliwe na jeden z trzech sposobów:

  • pod gruczoł piersiowy,
  • pod mięsień piersiowy,
  • równocześnie pod gruczoł i mięsień piersiowy.

Doświadczony chirurg plastyk precyzyjnie wymierza przestrzeń, w której należy umieścić implant – od tego zależy efekt końcowy zabiegu. Zanim implant zostanie umieszczony na swoim miejscu, lekarz zamyka krwawiące naczynka. Po włożeniu implantu rana operacyjna zszywana jest wielowarstwowo – ostatnia warstwa to szew śródskórny, który zapewnia uzyskanie minimalnej, mało widocznej blizny. Ostatni etap zabiegu powiększania biustu to założenie opatrunku i specjalnego biustonosza uciskowego. Hospitalizacja trwa zwykle dwa dni. Estetyczne efekty operacji są widoczne po około 3 miesiącach. Piersi jednak przez dłuższy czas nabierają kształtu, by dopiero po upływie roku osiągnąć ostateczne rezultaty.

Lifting biustu – odzyskaj młody wygląd!

Jeśli problem nie tkwi w wielkości, ale jędrności biustu, warto zamiast implantów piersiowych zdecydować się na lifting biustu. To również operacja plastyczna, lecz efektem nie są większe piersi, ale uniesiony i ujędrniony biust. Rezultaty są bardzo naturalne i trwałe. Lifting można połączyć z powiększaniem biustu implantami – wówczas w trakcie jednej operacji wykonywane są oba zabiegi. Lifting biustu z wypełnieniem implantami to idealne rozwiązanie dla posiadaczek małych piersi, których biust stracił jędrność na skutek karmienia piersią. 

Chirurgiczne podniesienie biustu polega na przecięciu skóry wokół brodawki piersiowej i pod nią oraz wzdłuż naturalnej linii biustu (zakres cięcia zależy od indywidualnych czynników). Następnie usuwa się nadmiar skóry, a gruczoł piersiowy jest modelowany, aby jego kształt był najbardziej zbliżony do naturalnego. Korekcie poddaje się również umiejscowienie brodawki, a nawet jej wielkość i kształt, jeśli zajdzie taka potrzeba. Rana jest zszywana w taki sposób, by po zagojeniu blizny były mało widoczne. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Lifting biustu wymaga przeważnie jednodniowej hospitalizacji.

Więcej na temat zabiegów chirurgii plastycznej przeczytasz na stronie Kliniki Miracki w Warszawie.